Jak rozpocząć działalność na rynku niemieckim?

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej zapraszają wszystkich zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie Niemiec na bezpłatne spotkanie informacyjne, które odbędzie się 28 września br. w Żarach.

Temat spotkania: Kierunek Eksport – Rynek niemiecki
Termin: 28 września, godz. 10.00-14.00
Miejsce: Biały Lew, ul. Żagańska 42 A, 68-200 Żary

Program:

10:00-10.15 Otwarcie spotkania

10:15-11:15 Rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej na rynku niemieckim:

Założenie spółki, analiza rynku, wiodące branże, uwarunkowania prowadzenia działalności, możliwości finansowania biznesu na rynku niemieckim.

11:15-12:15 Jak pozyskać partnerów biznesowych w Niemczech? Jak prowadzić biznes z niemieckimi przedsiębiorcami – praktyczne wskazówki?

12:15 Przerwa kawowa

12:45-13:15 Oferta dla przedsiębiorców: Możliwości pozyskania środków dla przedsiębiorców  z programu Fundusze Europejskie dla Województwa Lubuskiego – Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego

 

Prowadząca: Jolanta Żukowska – właścicielka firmy Connector Germany – praktyk w relacjach polsko-niemieckich, od lat łączy biznesy i wprowadza firmy polskie na rynek niemiecki oraz niemieckie na rynek polski. Do dzisiaj 100 firm z całej Polski skorzystało ze wsparcia eksperckiego Connector Germany
To pierwsze z zaplanowanych spotkań informacyjnych z cyklu Kierunek Eksport, niebawem na stronie OPZL pojawi się informacja o kolejnych spotkaniach eksportowych dot. innych rynków.