MIASTO

Żagań - Miasto przyjazne inwestorom

MIASTO Z HISTORIĄ

ŻAGAŃ JEST MIASTEM O PONAD 800-LETNIEJ HISTORII, KTÓREJ POMNIKI W POSTACI LICZNYCH ZABYTKÓW, ŚWIADCZĄCYCH O JEGO ŚWIETNOŚCI, NADAJĄ MU NIEPOWTARZALNY CHARAKTER I KLIMAT. 

Żagań to miasto niezwykłe, a o jego niezwykłości świadczą przede wszystkim ludzie, którzy żyli w nim kiedyś i którzy tworzą jego przyszłość dziś. Lecz Żagań to nie tylko historia ale i teraźniejszość, na którą ma wpływ zarówno położenie miasta jak i sytuacja gospodarcza oraz dogodne warunki do inwestycji. Jednym z najważniejszych celów rozwojowych Żagania jest budowanie pozycji regionu atrakcyjnego dla inwestycji zewnętrznych i wewnętrznych oraz korzystającego z wiedzy, aktywności zawodowej i przedsiębiorczości mieszkańców.

EDUKACJA ZAWODOWA

AKTYWNE WSPARCIE W ZAKRESIE POZYSKIWANIA ZASOBÓW LUDZKICH. 

Wspieramy naszych inwestorów w zakresie pozyskiwania wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz stawiamy na kształcenie w obszarach wymaganych przez rynek pracy.

ZOBACZ WIĘCEJ… 

CZAS WOLNY

ŻAGAŃ TO MIASTO, W KTÓRYM NIE MOŻNA SIĘ NUDZIĆ. TUTAJ KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE – KULTURA, DUŻO SPORTU I REKREACJI.

Dla wszystkich entuzjastów sportu, miasto w 2007 roku rozbudowało i zmodernizowało kompleks sportowo-rekreacyjny Areana Żagań. Znajdują się tam: dwa boiska, bieżnia lekkoatletyczna, hala sportowo-widowiskowa, kryty basen, sala do squasha, korty tenisowe oraz kręgielnia…

MIEJSCE WYPOCZYNKU

ŻAGAŃ I JEGO PODMIEJSKIE OKOLICE TO UROZMAICONA RZEŹBA TERENU JAK: WZGÓRZA, DOLINY, RÓWNINY, ŁĄKI, POLA, SIEĆ RZEK I STRUMIENI. 

Przyległe do miasta kompleksy leśne oraz liczne ścieżki turystyczne o bogatej historii czynią te okolice szczególnie atrakcyjnymi. Dzięki położeniu na tak pięknym i bogatym krajobrazowo terenie nad Bobrem miasto Żagań jest bardzo atrakcyjnym regionem pod względem turystycznym, gdzie czystość wód, otaczające lasy i wyjątkowo łagodny klimat tworzą idealne miejsce do wypoczynku…

MIESZKANIA

ŻAGAŃ OD WIELU LAT STAWIA NA ROZWÓJ BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO. DZIAŁANIA  Z TEGO OBSZARU AKTYWNOŚCI MIASTA REALIZOWANE SĄ W OPARCIU O SPÓŁKĘ MIEJSKĄ – ŻAGAŃSKIE TBS.

Żagań poza rozwojem bazy lokalowej opartej o ŻTBS otwarty jest na inwestorów instytucjonalnych jak WAM – Wojskowa Agencja Mieszkaniowa oraz inwestorów prywatnych…

SZKOŁY I PRZEDSZKOLA 

INWESTYCJA W EDUKACJĘ TO KAPITAŁ NA PRZYSZŁOŚĆ, DLATEGO W ŻAGANIU ROK ROCZNIE PRZEZNACZA SIĘ NA TEN CEL ZNACZNE ŚRODKI Z BUDŻETU MIASTA. 

Na obszarze miasta Żagań funkcjonuje wiele instytucji edukacyjnych, dla których w większości przypadków organem prowadzącym jest Gmina Żagań o statusie miejskim…