CITY

Żagań - Miasto przyjazne inwestorom

MIASTO Z HISTORIĄ

ŻAGAŃ JEST MIASTEM O PONAD 800-LETNIEJ HISTORII, KTÓREJ POMNIKI W POSTACI LICZNYCH ZABYTKÓW, ŚWIADCZĄCYCH O JEGO ŚWIETNOŚCI, NADAJĄ MU NIEPOWTARZALNY CHARAKTER I KLIMAT. 

Żagań to miasto niezwykłe, a o jego niezwykłości świadczą przede wszystkim ludzie, którzy żyli w nim kiedyś i którzy tworzą jego przyszłość dziś. Lecz Żagań to nie tylko historia ale i teraźniejszość, którą w znacznej mierze kreuje jego położenie, sytuacja gospodarcza oraz dogodne warunki do inwestycji. Jednym z najważniejszych celów rozwojowych Żagania jest budowanie pozycji regionu atrakcyjnego dla inwestycji zewnętrznych i wewnętrznych oraz korzystającego z wiedzy, aktywności zawodowej i przedsiębiorczości mieszkańców.

EDUKACJA ZAWODOWA

AKTYWNE WSPARCIE W ZAKRESIE POZYSKIWANIA ZASOBÓW LUDZKICH. 

Wspieramy naszych inwestorów w zakresie pozyskiwania wykalifikowanej kadry pracowniczej. Wspiaramy kształcenie w obszarach wymaganych przez rynek pracy….

ZOBACZ WIĘCEJ… 

CZAS WOLNY

ŻAGAŃ TO MIASTO, W KTÓRYM NIE MOŻNA SIĘ NUDZIĆ. TUTAJ KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE – KULTURA, DUŻO SPORTU I REKREACJI.

Dla wszystkich entuzjastów sportu miasto w 2007 roku rozbudowało i zmodernizowało kompleks sportowo-rekreacyjny Areana Żagań. Dwa boiska, bieżnia lekkoatletyczna, hala sportowa, kryta basen, boisko do shquosha, tenisa oraz kręgielnia …

MIEJSCE WYPOCZYNKU

ŻAGAŃ I JEGO PODMIEJSKIE OKOLICE TO UROZMAICONA RZEŹBA TERENU JAK: WZGÓRZA, DOLINY, RÓWNINY, ŁĄKI, POLA, SIEĆ RZEK I STRUMIENI. 

Przyległe do miasta kompleksy leśne oraz liczne ścieżki turystyczne o bogatej historii czynią te okolice szczególnie atrakcyjnymi. Dzięki położeniu na tak pięknym i bogatym krajobrazowo terenie nad Bobrem, miasto Żagań jest bardzo atrakcyjnym regionem pod względem turystycznym, gdzie czystość wód, powietrza, otaczające lasy i wyjątkowo łagodny klimat tworzą idealne miejsce na spędzenie urlopu …

MIESZKANIA

ŻAGAŃ OD WIELU LAT STAWIA NA ROZWÓJ BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO. DZIAŁANIA  Z TEGO OBSZARU AKTYWNOŚCI MIASTA REALIZOWAN SĄ W OPARCIU O SPÓŁKĘ ŻAGAŃSKIE TBS.

Dzięki przyjęciu takiej strategi rozwoju budownictwa w Żaganiu, co roku powstaje kilkadziesiąt mieszkań gotowych do zamieszkania. Żagań poza rozwoje bazy lokalowej opartej o ŻTBS otwarty jest na inwestorów instytucjonalnych jak WAM – Wojskowa Agencja Mieszkaniowa oraz inwestorów prywatynych …..

SZKOŁY I PRZEDSZKOLA 

INWESTYCJA W EDUKACJĘ TO KAPITAŁ NA PRZYSZŁOŚĆ, DLATEGO W ŻAGANIU ROK ROCZNIE PRZEZNACZA SIĘ NA TEN CEL ZNACZNE ŚRODKI Z BUDŻETU MIASTA. 

Na obszarze miasta Żagań funkcjonuje wiele instytucji edukacyjnych, dla których w większości przypadków organem prowadzącym jest Gmina Żagań o statusie miejskim…