SZCZEGÓŁY
Teren inwestycyjny o pow. około 39000m2 położony w południowo-zachodniej części miasta Żagań, w południowej części województwa lubuskiego, w zachodniej Polsce.
Tereny inwestycyjne przy ul. Reinholda Würtha to wysunięte na południe obszary gospodarcze Żagania zlokalizowane w niedalekiej odległości od autostrady A18/DK18 (8 km).
Obszar z przeznaczeniem pod zabudowę usługową, produkcyjną oraz składową. Nieruchomość wchodzi w skład Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 października 2018 r. zmien. rozp. w sprawie kostrzyńsko-słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej, Dz.U. 2018 poz. 2171).
Przewidziana forma nabycia działki to zakup w formie otwartego przetargu.
SZCZEGÓŁY
Akty prawne:
Dane terenu inwestycyjnego:
Powierzchnia: 39000m2
Położenie: ul. Reinholda Würtha
Uzbrojenie terenu: Nie
Nieruchomość wchodzi w skład Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 października 2018 r. zmien. rozp. w sprawie kostrzyńsko-słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej, Dz.U. 2018 poz. 2171).
Istnieje możliwość skorzystania ze zwolnienia od podatku od nieruchomości w ramach programu pomocy regionalnej na inwestycje początkowe dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta Żagań oraz z podatku dochodowego w ramach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce „PROFITY”.
Symbol Działki w Miejscowy Planie Zagospodarowania Przestrzennego:
P – tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów
Zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru oznaczonego symbolem P:
1) Przeznaczenie:
a) obiekty produkcyjne, składy i magazyny,
b) zabudowa usługowa dla celów komercyjnych z dopuszczeniem lokalizacji budynków handlowych o powierzchni sprzedaży nie większej niż 2000 m2,
c) dopuszcza się lokalizacje obiektów i urządzeń infrastruktury technicznej oraz wydzielenie wewnętrznych dróg dojazdowych,
2) Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku realizacji nowej zabudowy oraz przebudowy, rozbudowy, nadbudowy budynków istniejących:
a) linia zabudowy – nieprzekraczalna zgodnie z rysunkiem planu,
b) wysokość zabudowy (po zmianach wprowadzonych Uchwałą nr XLIV/280/2022 Rady Miasta Żagań z dnia 29 kwietnia 2022 r.):
– nie więcej niż 20,0 m z wyłączeniem obiektów składowych, magazynowych i technologicznych
– nie więcej niż 50,0 m dla obiektów i konstrukcji technologicznych, składowych, magazynowych wysokiego składowania,
c) powierzchnia zabudowy – maksymalnie 70%,
d) powierzchnia biologicznie czynna – minimum 30%,
e) geometria dachu – dopuszcza się dachy płaskie lub spadziste,
f) obowiązuje zachowanie odległości zabudowy od granic lasu zgodnie z przepisami szczególnymi.
1. Eksploatacja obiektów i urządzeń nie może powodować przekroczenia standardów jakości środowiska poza teren działki do której inwestor lub prowadzący instalację ma tytuł prawny.
2. Przy prowadzeniu prac budowlanych dopuszcza się wykorzystywanie i przekształcanie elementów przyrodniczych wyłącznie w takim zakresie, w jakim jest to konieczne w związku z realizacją konkretnej inwestycji.
3. Obowiązują dopuszczalne poziomu hałasu określone w przepisach szczególnych dla terenów oznaczonych symbolem MN, P, U – jak dla terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.
4. Odpady – odpady należy zagospodarowywać na warunkach określonych w przepisach szczególnych w tym zgodnie z programem oczyszczania miasta. Wytwórca odpadów jest obowiązany do stosowania takich sposobów produkcji lub form usług oraz surowców i materiałów, które zapobiegają powstawaniu odpadów lub pozwalają utrzymać na możliwie najniższym poziomie ich ilość, a także ograniczają negatywne oddziaływanie na środowisko lub zagrożenie życia lub zdrowia ludzi.
5. Ochrona powierzchni ziemi – władający powierzchnią ziemi, na której wystąpi zanieczyszczenie gleby lub ziemi albo niekorzystne przekształcenie naturalnego ukształtowania terenu, jest obowiązany do przeprowadzenia jej rekultywacji. Przed podjęciem działalności inwestycyjnej związanej z prowadzeniem prac ziemnych ustala się obowiązek zdjęcia warstwy próchniczej z części terenów przeznaczonych pod obiekty budowlane oraz powierzchnie utwardzone, a następnie jej odpowiednie zagospodarowanie.
DO POBRANIA